Kern
Naam
Keldonk
Aantal inwoners
Gemeente
Meierijstad
Provincie
Noord-Brabant
Deelnemersgroep
Naam
De muziek roept weer
Doelstelling
In de donkere sombere maanden van het jaar gezellige avonden organiseren voor alle dorpsbewoners.
Aantal leden
5
Soort
Ontmoetingsplek binnen (zoals een MFC, wijkcentrum) eventueel met eigen buitenruimte)
Met welke kennis zouden jullie andere initiatiefnemers kunnen helpen?
Hoe kunnen andere initiatiefnemers contact met jullie opnemen?
Project
Doelstelling
In de donkere sombere maanden van het jaar willen we gezellig avondjes organiseren voor jong en oud. Het gaat daarbij om het lekker luisteren naar muziek, een dansje wagen of gewoon gezellig bijpraten. Want samen zijn dat is waar het om draait.
Beginsituatie
De beginsituatie is zo dat we sinds korte tijd geen restaurant, geen café, geen zaal en geen snackbar meer hebben in ons dorp. Ook de ontmoetingsfunctie van de kerk wordt met een enkele viering in de maand ook steeds beperkter. Als we willen dat deze ontmoetingsfunctie door het dorpshuis overgenomen gaat worden zullen we iets moeten organiseren. Omdat muziek iets is wat iedereen aanspreekt lijkt het ons dat muziek ons kan samenbrengen. De muziek roept weer.
Verbeteringen voor de woonomgeving
De verbetering ligt op het vlak van sociale binding. Jong en oud, nieuwkomers in het dorp en mensen die al hun hele leven in het dorp wonen komen samen. Ze komen in gesprek, krijgen begrip voor elkaar en kunnen elkaar helpen. Dit zijn ook momenten waar nieuwe initiatieven ontstaan.
Onderdeel van een groter geheel
De avonden die georganiseerd worden staan op zich. Maar het grotere geheel is natuurlijk de sociale samenhang.
In de "Dorpsvisie" die Keldonk dit jaar zelf geschreven heeft is het ontbreken van ontmoetingsmogelijkheden als een groot gemis aangemerkt. In de visie wordt aangegeven dat het dorpshuis de ontmoetingsfunctie in het dorp moet overnemen. Door het organiseren van avonden in het dorpshuis worden hiermee stappen gezet, die het ontmoeten in Keldonk weer kansen geeft.
Bewoners die voordeel bij het project hebben
Alle dorpsbewoners hebben hierbij voordeel. De avonden zijn echter voor 18+.
Zelfwerkzaamheid
Werkzaamheden en onderdelen die de groep gaat oppakken in de wedstrijdperiode
Komend jaar gaan we in de herfst en winter een keer per maand een avond organiseren.
Fasen en onderdelen die de groep gaat uitbesteden
We willen zoveel mogelijk zelf doen. Als het druk is kunnen we andere vrijwilligers oproepen.
Gemeentelijke vergunning of toestemming noodzakelijk
Nee
Totale kosten van het project
De totale kosten worden begroot op 150,- euro per avond. Voor 6 avonden per jaar zou dat 900,- euro zijn.
Hulp van buitenstaanders noodzakelijk
Nee, er is geen hulp van buitenstaanders nodig
Ondersteuning van ARCADIS noodzakelijk
nee
Kern met Pit
Hoe zijn jullie in aanraking gekomen met Kern met Pit
Keldonk heeft al eerder deelgenomen aan de actie "Kern met Pit".
Welke kennis en advies hopen jullie van Kern met Pit te krijgen
Mogelijk dat jullie adviseurs in jullie netwerk hebben die het effect op sociale samenhang van zo een avond kunnen verhogen.