Kern
Naam
Zuiderzeewijk
Aantal inwoners
Gemeente
Lelystad
Provincie
Flevoland
Deelnemersgroep
Naam
Stichting Met Inzet Lukt Alles
Doelstelling
Een gezonde werkomgeving voor vrijwilligers en bezoekers van Ons Winkeltje
Aantal leden
circa 30 en 5 bestuursleden
Soort
Welzijnsorganisatie
Met welke kennis zouden jullie andere initiatiefnemers kunnen helpen?
Hoe kunnen andere initiatiefnemers contact met jullie opnemen?
Project
Doelstelling
Een warm onthaal, plek tegen eenzaamheid, ontmoetingsplek, inname kleding en verkoop daarvan, waarmee wij met de opbrengst andere sociale multiculturele projecten de organiseren voor jong en oud.
Beginsituatie
Naast “Ons winkeltje” hebben we een ruimte die we geschikt willen maken voor een ontmoetingsplaats voor de jeugd. Het plan is klaar en de ruimte wordt binnenkort geschilderd en ingericht. Er komt ruimte om te gamen, te chillen en naar films te kijken op een groot scherm.
De begeleiding is ook al geregeld en we hopen in 2026 de nodige jeugd te kunnen verwelkomen.
We richten ons in eerste instantie op jeugd van 6-11 jaar. We bieden ze een plek om samen te spelen, te koken, op te ruimen, te sporten.
Verbeteringen voor de woonomgeving
In “Ons Winkeltje” aan de Rode Klif in Lelystad komen diverse functies samen. Met name het sociale aspect, het warme onthaal en een kopje koffie nodigt uit voor een open gesprek. Daarnaast kunnen de buurtgenoten hun nog draagbare kleding inleveren en deze wordt hier verkocht of beschikbaar gesteld aan andere goede doelen.
Onderdeel van een groter geheel
Ons Winkeltje is een van de projecten van Stichting Met Inzet Lukt Alles.
Bewoners die voordeel bij het project hebben
Alle bewoners van jong tot oud.
Zelfwerkzaamheid
Werkzaamheden en onderdelen die de groep gaat oppakken in de wedstrijdperiode
Wij zullen doorgaan met alle sociale aspecten en de inname en verkoop van kleding om zo alle andere projecten deels te kunnen financieren.
Fasen en onderdelen die de groep gaat uitbesteden
We doen alles in eigen beheer.
Gemeentelijke vergunning of toestemming noodzakelijk
Nee
Totale kosten van het project
Wij verwachten circa € 1.500.
Hulp van buitenstaanders noodzakelijk
Ondernemers
Ondersteuning van ARCADIS noodzakelijk
Volgens ons is dat niet nodig
Kern met Pit
Hoe zijn jullie in aanraking gekomen met Kern met Pit
Wij zijn gelukkig al jaren bekend met Kern met Pit
Welke kennis en advies hopen jullie van Kern met Pit te krijgen
Wij kunnen hulp gebruiken bij het financieren van het vervolg. In de eerste fase kunnen we vanuit andere bronnen het betalen. Als in 2026 alles verloopt zoals gepland, dan willen we in 2027 tot een vervolg en uitbreiding komen.