Kern
Naam
Speeltuin Lhee/Lheebroek, Dwingeloo
Aantal inwoners
Gemeente
Westerveld
Provincie
Drenthe
Deelnemersgroep
Naam
Speeltuin "Oens Speulplekkie"
Doelstelling
Het initiatief omvat de aanleg van een rolstoelgoegankelijk betonnen pad, voor het gehandicapte kind, en de installatie van een duurzame waterspeelplaats.
Aantal leden
Wij samen, Geertje en Nely
Soort
Ontmoetingsplek alleen buiten (spel-, sport- en speeltuinen)
Met welke kennis zouden jullie andere initiatiefnemers kunnen helpen?
Hoe kunnen andere initiatiefnemers contact met jullie opnemen?
Project
Doelstelling
Ons doel is om wat meer te kunnen bieden aan het Gehandicapte kind. Het betonpad komt dan langs de speeltoestellen, en kunnen de kinderen met elkaar communiceren. En zo voelt het kind zich verbonden met anderen.
Beginsituatie
Er is een bestaande speeltuin, die willen we uitbreiden.
Verbeteringen voor de woonomgeving
Dit project zal een welkome verbetering zijn voor het Gehandicapte kind. Die kan nu moeilijk bij de speeltoestellen komen, moet dan door het gras. Ook is het fijn voor mensen met een rollator, kunnen zo bij de kleinkinderen komen.
Ook wandelwagens en de skelters kunnen gebruik maken van het pad. Wat al slingerend door de speeltuin gaat lopen.
Onderdeel van een groter geheel
Er is een bestaande natuurlijke speeltuin, met veel hout. Zie de foto in de bijlage.
Bewoners die voordeel bij het project hebben
Heel veel mensen hebben voordeel van dit fantastische idee. Het wordt heel goed bezocht. Buurtgenoten, dorpsgenoten, veel vakantiegangers. Er zijn schoolreisjes, familie en kinderfeestjes. Het is een prachtige locatie. Veel speelgoed wat gewoon!! blijft liggen. Menigeen staat verbaasd. Er is een dixy. Ja wij als buurt zijn super blij met deze speeltuin, en hopen dat nog meer mensen er plezier aan zullen beleven. En.... het is gratis. Mensen nemen hun eigen picknick tas/mand mee. Dus voor ieder wat wils.
Zelfwerkzaamheid
Werkzaamheden en onderdelen die de groep gaat oppakken in de wedstrijdperiode
Voor 2026: betonpad en waterpeelplaats.
Fasen en onderdelen die de groep gaat uitbesteden
Er is een offerte bij de plaatselijke aannemer.
Gemeentelijke vergunning of toestemming noodzakelijk
N.v.t.
Totale kosten van het project
43.123,39 euro zijn de kosten van dit project. Zie bijlage
Hulp van buitenstaanders noodzakelijk
Van vrijwilligers.
Ondersteuning van ARCADIS noodzakelijk
Nee, dat hoeft niet. Wij hebben de plannen al uitgewerkt.
Kern met Pit
Hoe zijn jullie in aanraking gekomen met Kern met Pit
Wij zijn met jullie in contact gekomen, op de Fonsenbeurs in het Gemeentehuis van Westerveld, Diever. Dit was de eerste keer, dat ze dit organiseerde. En we hadden nog 5 dagen de kans om mee te doen. Dus zodoende reageren we snel, en hopen dat jullie een bijdragen kunnen leveren.
Welke kennis en advies hopen jullie van Kern met Pit te krijgen
Heel graag financiƫle steun.